Sağlıklı bir yaşam için spor!

Uzmanlar özellikle kardiyolojik hastalıkların son yıllarda gösterdiği artış karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Kalp ve Damar hastalıkları için en etkili yöntem ise spor ve egzersiz. Ayrıntılar »

 

Kablosuz modemin zararları

Kablosuz (wireless) modemin zararlarıKablosuz modemlerin manyetik kirlilik olarak çevreye zarar verdiği bilinmektedir. Kablosuz modemlerle birlikte cep telefonları ve diğer kablosuz veri dağıtıcıları da  manyetik çevre kirliliğine neden olmaktadır.

 1,5 – 2 yaşındaki çocukların kablosuz modem (wireless modem), cep telefonları gibi manyetik kirlilik oluşturan alanladan uzak tutulması gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Henüz günümüz de kablosuz modemler ve ya cep telefonlarından dolayı rahatsızlığı ortaya çıkmış bir insan bulunmamaktadır.

Kablosuz  modemlerin günümüzde zararlı olmayan ve aynı zaman da zararlarını göz arda ettiren yönleri de bulunmaktadır. En çok öne çıkan  özelliği iste kablosuz modemlerin kablo kullanımını en aza indirmesidir. Böylece görüntü kirliliği oluşturan kablolar kablosuz modemler sayesinde internet erişimini daha cazip bir şekilde sunmaktadır.

Kablosuz modemlerin üzerlerin de bulunan antenlerin sayısı da mutlaka bir önem taşımaktadır. Tek antenli kullanılan bir kablosuz modemin zararı  ile çift antenli olan bir kablosuz modemin zararı arasın da ciddi bir fark vardır. Cazip kullanım nedenleri ile tercih edilen kablosuz modemleri kullanımını en azından daha az zarar verecek şekilde kullanmak mümkün olabilir. Çift antenli kablosuz modem yerine daha az sinyal seviyesine sahip tek antenli kablosuz modem kullanmak daha iyi olacaktır.

Kablosuz modemler günlük hayatımız da sadece kişisel alanlar da kullanılmamaktadır. Şehrin bir çok notasında kablosuz modemler bulunmaktadır.

 

3 Cevap Kablosuz modemin zararları

  1. şeyda dedi ki:

    terbiyesiz

  2. Sevda dedi ki:

    with open arms. when can we see each. Good days.

  3. Yesuga Keser dedi ki:

    Kesinlikle katılıyorum, özellikle çift antenli çoğu modemi 4 desibelin üzerinde sinyal yaydığı için tercih etmemek önemli. Tek antenliler (tabi küçük olanlar) daha az zararlı bence.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.